Urfa’nın Haşere ve Sivrisinek Sorunu olmayan Tek İlçesi ; HALFETİ

Urfa’nın Haşere ve Sivrisinek  Sorunu olmayan Tek İlçesi ; HALFETİ
Tarih : Yorum Yap
Bu yıl yoğun yağışlardan kaynaklanan Haşere ve Sivrisinek istilasının sebebi kimi kaynaklara göre aşırı yağışlar kimi kaynaklara göre belediyelerin şubat ayında başlaması gereken ilaçlamaların yapılmadığı.

Şanlıurfa merkez ve tüm ilçelerde aşırı şikayet alan haşere sorunundan dolayı geçmiş günlerde Büyükşehir ve Merkez ilçe belediye başkanları toplanıp yol haritası belirlemişti.

Bu toplantıdan sonra özellikle sosyal medyada vatandaşlar Ateş ve boğaz yanması şikayetinde bulunarak belediyeleri yoğun ve ölçüsüz ilaç yapmakla suçlamıştı.

Kimi kaynaklar Pamuk tohumundan kaynaklanan bir Haşere üremesi olduğunu bu sorunun Eylül ayına kadar devam edeceği ve ilaçlamanın çare olmayacağını ifade etmişlerdi.

Ancak hem tarım hemde Turizm ilçesi olan Halfetide özellikle binlerce yerli yabancı turist çeken ilçede Haşere ve Sivrisinek vakalarına rastlanmadığı ve vatandaştan herhangi bir şikayet gelmediği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Harran ünv. Rektörü Mehmet Sabri Çelik Twitter hesabından açıklama yaparak Belediyelere teknik ve bilimsel konuda yardımcı olabileceklerini belirttmişti.

 

 

 

 

İlk yorumu siz yazın