URFALI ÖĞRENCİLERE HZ.İBRAHİM SEVGİSİ AŞILANIYOR

URFALI ÖĞRENCİLERE HZ.İBRAHİM SEVGİSİ AŞILANIYOR
Tarih : Yorum Yap

Büyükşehir Belediyesi kütüphaneler ve eğitim şube müdürlüğü tarafından hazırlanan, Hz. İbrahim (a.s.) Peygamberi anlatan “Nemrut’a ve Putlara Meydan Okuyan Peygamber” isimli kitabı il ve tüm ilçelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edildi.

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hz. İbrahim Peygamberin örnek hayatı ve yaşamını anlatan 51 bin kitap okullara dağıtımı devam ediyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Orta Okulunda kitap dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, “Çocuklarımıza kendi değer ve kültürümüzü anlatmamız bizim görevimiz” dedi.

Kitabın öğrencilerin anlayacağı şekilde hikâyeleştirildiğini vurgulayan Özçınar “Hz. İbrahim ile ilgili bilimsel olarak üniversite ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde okullarımızda okunabilecek bir eser dağıtıyoruz. Çocuklarımıza Hz. İbrahim Peygamberin örnek hayatını öğretmemiz lazım. Hz. İbrahim’in dostluk, cömertlik ve onun değerlerine ihtiyacımız var,  Müthiş bir eser dağıtıyoruz. Çocuklarımızın rahatça okuyup anlayabileceği çizgi roman şeklinde Kütüphane Şube Müdürlüğümüzün hazırladığı bir eserdir” ifadelerini kullandı.