NİHAT ÇİFTÇİ VE ALGI OYUNLARI!

NİHAT ÇİFTÇİ VE ALGI OYUNLARI!
Tarih : Yorum Yap

Akparti 2013 Aralık ayında Şanlıurfa büyükşehir adayını açıkladığında Urfa ve Urfalı için En kara algı operasyonlarının başlayacağı Tarihi birgün olduğundan belkide kimsenin haberi yoktu.

Akparti Urfada valilik koltuğunda oturan Bir ismi istifa ettirerek Büyükşehir adayı olarak göstermişti.

Ve tartışmalar bu andan itibaren başlamıştı bile , Kimileri Adayın urfalı olmadığını,kimileri Urfalıların Başka yerlerde olsa aday gösterilmeyeceğini belirtip anlamsız ve bitmek bilmeyen bir algının peşine düşmüştü.

Evet Sayın Güvenç binbir zorluk ve parti içi muhalefete rağmen Urfa’da seçimi kazanıp Büyükşehir koltuğuna oturmuştu.(Sayın Güvenç’in aday olma süreci ve öncesi urfaya hizmetlerini ayrı bir yazımda detaylı bir şekilde anlatacağım elbet).

Benimde müzik dinlemek için  Büyükşehirin organize ettiği bir gecede urfalı olan 2 sanatçı topçu meydanında konser veriyorlardı.

Cumali Özkaya ve Ferhat Göçer konser sonunda Sayın Güvenç’i Teşekkür için sahneye davet etmesiyle daha önceden organize oldukları apaçık belli olan bir grup başkan Güvenç’i yuhalamaya başladı.

Urfada Günler bu gündemle devam etti .

Taki 7 Haziran seçimlerinde Akparti  Şanlıurfa’da kan kaybedene kadar !

Birileri kaybedilen oyların yanlış Belediye başkan adayından kaynaklandığını belirtip yapılan algıların haklı olduğunu belirtiyordu.

1 Kasım erken seçimlerinde Sayın Güvenç istifa ederek memleketi maraştan milletvekili adayı oldu .

İşte bu program ve plan Urfa için hararetli günlerin habercisiydi çünkü Celaleddin Güvenç istifa etti ve Urfadan ayrıldı ayrılmasına peki yerine urfa halkının benimseyeceği,seveceği bu benim başkanım diyebileceği kim olabilirdi ??

Akparti Urfa’da Tüm vekiller,bürokratlar,il ve ilçe teşkilatları,ilçe belediye başkanlarıyla olağan görüşmeler gerçekleştiriyordu.

Öyleki Belediye meclis üyeleri Ankarada başbakan Ahmet Davutoğlu’yla bazı görüşmeler gerçekleştiriyordu.

Genel merkez hangi isimde karar kılsa anında iftira ve kirli bilgiler Partinin canını sıkmaya başlamıştı.

İlerleyen saatlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu  bile bu işe canı sıkılacak sayın Güvenç’in istifasını kabul etmeyelim görevinin başına dönsün diyecekti!

Durum Cumhurbaşkanı Erdoğana bildirilmişti ;

Cumhurbaşkanı Karaköprü belediye başkanı Nihat Çiftçinin genel Merkeze davet edilmesini istemişti.

Nihat Çiftçi Genel merkez ve Cumhurbaşkanıyla yaptığı görüşmede pazarlık etmemiş,siyasi geleceğini düşünmeden kabul etmişti.

Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı artık Nihat Çiftçi’ydi.

Nihat Çiftçi Urfa’da büyük bir heyecana sebep olmuş tüm köy ve ilçelerde benimsenmiş memnuniyet yaratmıştı.

1 Kasım Seçimleri sonrasında ve öncesinde Nihat Çiftçi Köy köy ilçe ilçe dolaşmış Partiye çalışmıştı ve Akparti istediği sonucu almıştı.

Ancak Algı operasyonu yaratan toplum mühendisleri yine durmayacaktı çünkü Nihat Çiftçi 4 yıl gibi kısa bir zamanda amasız,bahanesiz çalışıp üretiyor buda genel merkez tarafından takdir görüyordu.

2019 yerel seçimleri yaklaştıkça özellikle sosyal medyada Nihat Çiftçi için algı ve karşılığı olmayan karalama kampanyaları başlatılmıştı.

Ben özellikle Twitterda bu karalamayı yapan hesapları detaylı ve sabırla inceledim bir kaç gün; profiline Urfa sevdalısı yazıp her türlü iftirayı atan hesabın sahibi urfada yaşamadığı gibi paylaşımlarından gördüğüm Urfa’lıda değildi bu ve bunun gibi yüzlerce hesap vardı isteyene mail olarak atabilirim.

Peki Urfada yaşamayan Urfalı olmayan biri urfada yapılanları nerden bilecekti eksikleri nerden görecektide bir yöneticiyi eleştirecekti elbetteki bunlarda operasyonun bir parçasıydı .

Amaç nedir Nihat Çiftçi gitsin !

Peki yerine kim gelsin eski ve yeni  milletvekilleri var aday adayı olan ,

Kusura bakmayın bu memelekete vekil olarak bişey veremeyen Belediye başkanı olduktan sonrada bişey veremez.

Benim tarafım Urfa tarafıdır ben isterimki Urfa kazansın ve hak eden yönetsin ama bu iftira atarak algı yaratarak olmamalı.

Maksat iftira atmak oIduktan sonra, söyIenecek söz mü buIunmaz, faziIet biIe iftiranın ekmeğine yağ sürer.