MÜFTÜ AÇIK GÖREVİNİ DEVR ETTİ

Tarih : Yorum Yap
Sakarya’ya atanan Şanlıurfa eski Müftüsü İhsan Açık, görevini yeni Müftü Mehmet Taştan’a devretti. Programda konuşan Müftü Açık, Şanlıurfalılardan çok razı olduklarını söyleyerek, “Her Urfalı kardeşime teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah ömrümün sonuna kadar beraber olmayı nasip etsin ama en büyük dileğim Şanlıurfalılarla cennette buluşmak” dedi.
umhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yer alan karar ile Sakarya’ya atanan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, görevi yerine atanan Mehmet Taştan’a devretti. İl Müftülük binasında gerçekleşen devir teslim törenine kentte çalışan din görevlileri katıldı.
Programda konuşan ve duygusal anlar yaşadığını aktaran Şanlıurfa eski Müftüsü İhsan Açık, “Urfa’dan razıyız, bende çocuklarımda Urfalılardan da razıyız. Allah hepsinden razı olsun. Bizi şehirlerinde, ilçelerinde köylerinde misafir ettiler. Fakat misafir muamelesi değil bize ev sahibi muamelesi yaptılar. Bundan dolayı her Urfalı kardeşime teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah ömrümün sonuna kadar beraber olmayı nasip etsin ama en büyük dileğim Şanlıurfalılarla cennette buluşmak. İnşallah kardeşlerimizle cennette buluşmayı nasip eylesin. İnşallah Şanlıurfalılar nesilleri itibariyle, Rabbim hepimizin neslini güzel eylesin. Bu noktada gayretimiz olsun inşallah” dedi.
MÜFTÜ AÇIK: SİSTEMLİ ÇALIŞAMADIM
Kendisinin en büyük eksiğinin sistemli çalışamamak olduğuna değinen Müftü Açık, yeni müftünün daha sistemli olacağını belirterek, “6 yıl çok hızlı geçmiş. Ben daha iyi olduğunu düşünüyorum kendi açımdan, yapamadıklarımı anlatmak isterim. Yapamadığım bazı şeyler var ama şuna inanıyorum ki ben dağınık çalıştım, sistemli çalışamadım ama bu dağınıklı yeni müftünün toparlayacağına, daha sistemli çalışacağına, daha iyi şekilde müftülük yapacağını hocamız karşısında ifade ettim. Bundan sonra Şanlıurfa müftüsü daha sistemli şekilde devam edecektir.  Yapamadığım bir şey sistemli olamadım. Belki o zaman zor zamanlar vardı. Ülkemiz devamlı imtihanlardan geçiyor, Urfamızda imtihanlardan geçti. Plan yapmaya, planlı uygulamaya hiç vaktimiz olmadı. Ama bir avantajımız vardı. Hamdolsun, tecrübeli bir kadromuz vardı. İmamlarımız, müezzinlerimiz tecrübeliydi, bu belki de Şanlıurfa’nın en büyük avantajıydı” ifadelerini kullandı.

YENİ MÜFTÜ TAŞTAN:
Programda söz alan yeni Müftü Mehmet Taştan ise Şanlıurfa’da çok önemli isimlerle çalışacağını kaydederek, “Bana cübbe giymeyi nasip eden rabbime hamd olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın da onayıyla Şanlıurfa il müftülüğüne atandık. 35 yıldan beri çeşitli vazifelerde bulunmak nasip oldu. Burada bizden daha deneyimli, daha tecrübeli hocalarımızla çalışmak benim için büyük bir şanstır. Nasip olan diğer hocalarla birlikte çalışmanın zevkini hep beraber kılacağız. Rabbimize hamd ediyoruz, bize düşende bu göreve en güzel şekilde sahip çıkmak. Türkiyemizin, milletimizin, Şanlıurfamızın vatandaşlarına hizmet etmek amacımız bu” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Müftü Taştan, cübbesini giydi ve eski Müftü İhsan Açık’tan müftülükle ilgili belgeleri teslim aldı.