KARAKÖPRÜ’DE AMERİKAN İŞİ DOLANDIRICILIK

KARAKÖPRÜ’DE AMERİKAN İŞİ DOLANDIRICILIK
Tarih : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde Ekim ayı içerisinde Öyle bir Dolandırıcılık Olayı yaşandıki Duyanlara pes dedirten cinsten.

İddiaya göre geçtiğimiz ay 50 yaşlarında ve Her iki  kolu bilezik dolu olan bir yaşlı kadın Karaköprü’deki oldukça tanınmış Bir emlak Ofisine gitti.

Kocasının Geçen Ay vefat ettiğini Burda Koca evde Yalnız yaşadığını ve evini satıp Bursa’daki oğlunun yanına yerleşeceğini ama evinin acil şekilde satılması gerektiğini çünkü Bursa’da oğlunun oturduğu binada bir evin satıldığını o evi kaçırmak istemediğini söyledi.

Evin çok Lüks Bir binada olduğunu Rahmetli Eşinin  550 bin tl’ye aldığını  müşteri olursa çok uygun vereceğini belirtmiş.

Emlak’çı Hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başlamış Ertesi gün eve kar amaçlı almayı düşünen bir müşteri götürmüş.Evin gerçek değeri 500 bin tl civarı olduğunu gören emlak’çı ve müşteri kadına evin en fazla 300 bin tl edeceğini söylemişler

İddiaya ve Görgü tanıklarına göre kadın oldukça güven veren bir mizaca sahip olduğunu Kollarından altınların fazlasıyla göze çarptığını Ve asla şüphelenecek birine benzemediğini belirttiler.

Zaten yarı yarıya evi kapatacağını sanan emlak’çı ve müşteri çoktan kadına güvenmeye başlamışlardı.

Kadın bursa’daki oğluna Para çıkarıp ordaki evi kaçırmak istemediğini  söyleyip hemen oğlunun hesabına 250 bin tl’ye yatırılmasını istemiş

Ve öylede olmuş hemen 250 bin tl oğlunun hesabına yatırılmış.

Yaşlı kadın eve gidip dinleneceğini sabah erken namazını kılıp kendilerini bekleyeceğini erkenden tapu müdürlüğüne gidip işlemleri başlamasını istemiş bu şekilde anlaşarak ayrılmışlar.

İşte ne olduysa bu andan sonra oluyor sabah erken yaşlı kadının telefonunu arayınca telefon kapalı

sonra evine gidip kapıyı çalıyorlar ama kapıyı açan hiç kimse olmuyor kapı komşusunu çalıyorlar yaşlı kadının bayılmış veya uykuda kalmış olabileceğini düşünerek.

Kapıyı açan komşusu evde oturan yaşlı kadının geçen ay eve taşındığını kendisinin kiracı olduğunu tanışmaya fırsatlarının olmadığını söyleyince emlak’çı neye uğradığını şaşırmış

Hemen komşuların yardımıyla evin gerçek sahibine ulaşıp eve çilingirle yardımıyla girilmiş.

Evde 1 televizyon,oturma grubu,buzdolabı,bir kaç halıdan başka bişey olmadığı belirttildi.

Bu şekilde yaşlı kadının Yanlız olmadığı Ve geçen ay 3 emlakçıyı daha dolandırdıkları ortaya çıktı .

İddia üzerine ulaştığımız emlak ofisinin yetkilisi ticari İtibarının zedelenmemesi için Şikayetçi olmadığını şuan bursa’da olduğunu parasını alacağını belirtti.