EYÜBBİYE BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLACAK ?

EYÜBBİYE BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLACAK ?
Tarih : Yorum Yap

2012 yılında  Bülent Arınç’ın Bir televizyon programında sarf ettiği nüfusu 750 bin ve üzeri olan illeri Büyükşehir Yapacak olan Yasa tasarısını meclise sunacağız Açıklamasından sonra Şanlıurfa’nın yepyeni Bir gündemi Oluşmuştu artık

Evet Bu gündem Hangi mahalle Hangi ilçeye bağlanacak Hangi mahalle’de Yaşayan Aileler Çocuklarını hangi okula Gönderebilecek Gibi Birçok Tartışmayı Beraberinde getirdi .

Bazılarının Gündemi Urfa Merkezde Kaç merkez İlçe Olacağı Gibi Bazılarının Gündemi ise Bu ilçelerin İsimlerinin Ne olacağıydı ?

Ama Bu tartışmaların dışında Gündemi Bambaşka olan bazı Siyasiler Vardı.

Siyaseti Seven yöneticiliği Seven bazı siyasiler’in Gündemi çok daha farklıydı Urfa’nın olmayan İlçelerinin Olmayan Belediye Başkanlıklarına oturmak İçin Hemen Kolları Sıvayıp Ankara’nın Yolunu tutmuşlardı.

Ankara’da birçok Kulis Ve Görüşmelerin Neticesinde Çaldıkları Kapıların cevabı aynıydı ;

O’da tek Yetkilinin dönemin Bakanı Sayın Faruk Çelik !!

Şanlıurfa Büyük Şehir Statüsüne kavuştuktan sonra Partilerin Aday belirleme Sürecine yetişememekle Şikayet Eden Yani Hazırlıksız yakalandıklarını Belirten  o Dönem Bir çok Aday Eğer Hazırlıklı olsaydık Bizim şansımız daha Yüksekti dediklerine Hepimiz Şahit olduk.

Ve Nihayet’inde Adaylar Belirlendi Akpartinin Eyyübiye ilçe adayı Sayın Mehmet Ekinci olarak gösterildi.

 

Akparti Her Dönem Olduğu gibi o dönemde yine çok Güçlü ve iddialıydı Ve Nihayet Seçim günü gelmiş Akşam Açıklanan Sonuçlarda  Akparti ve Adayı Kazanmasına rağmen Sürprizi Saadet Partisi yapmıştı.

Akparti  :   78043

Saadet :  32209

Bdp     :   24189

Mhp  : 2520

Saadet partisi Müthiş Bir Oy alarak tüm Urfa Halkını şaşırtmış o akşam televizyonlarda Tartışılmaya ve haftalarca Gündemde Kalarak tartışılmayı başarmış bir sonuçtu !

Herkes Bu Başarının sahibini Merak ediyordu; Bunu Saadet Partisinin İçinde Ve Tabanında Açıkça İfade eden Seçmenler Saadet Partisinin ilçede Özellikle Merkezde  elde ettiği  Bu başarının sahibi olarak o günkü aday sahiplenmiş olsa da 1. Sıra Meclis Üyesi Yusuf Aktaşoğlunun çok ciddi katkısı olduğu bilinmekteydi.

İktidar olmayan,Genel merkezden destek göremeyen, Medya desteği olmayan Ve hemen hemen hiç reklam yapmadan 32000 gibi İktidar partisine karşı böylesine bir oy almak elbette  Büyük Başarıydı.

Büyük başarıydı Çünkü Sayın Aktaşoğlu Ve O Dönemki Aday Arkadaşları Ve Ekibi Hiç bir Vaat’de bulunmamış,iş sözü vermemiş,yol sözü vermemiş,

Hiçbir maddi söz vermeden Kendi Deyimiyle Samimiyetiyle ve Seffaf Siyaseti Sayesinde elde ettiği Bir başarıydı.

Bu Başarı hemen iktidar partisinin ilgisinide çekmiş Akparti Yusuf Aktaşoğlu’nu partilerine Davet etmişti bile.

Ak Parti’ye 7 Haziran seçimlerinde alınan çok ciddi düşüşle 1 Kasım seçimlerinde Ak parti tarafından yapılan rica ve istekler karşısında koşulsuz Ak partiye geçiş olmuştur.

Ve Aktaşoğlunun Akparti’ye katılımı ve Seçim sonrası elde edilen zaferde yerel basın ve medyada Yusuf Aktaşoğluda zikredilmiştir.

Sonuç olarak Yusuf Aktaşoğlu Siyaset Ve dünya Görüşleri çok yakın olan ve daha iyi Hizmetler edebileceğini Düşündüğü Akparti’de çok Başarılı projelerin ve kararların Altına İmzasını Atmıştı.

Ve hal Böyleyken Gelelim Önümüzdeki Mart 2019 seçimlerine ;

Eyübiye ilçeside Tıpkı tüm Türkiyede olduğu gibi yerel seçimlere ve Akparti’nin Adayı Kim olacak sorusuna kilitlenmiş durumda !

Özellikle Akparti cephesinden yapılan Açıklama ; Bir Çok bölgede yeni yol Arkadaşları Belirleyeceğiz sözü Urfada ve ilçelerinde’de yeni aday beklentisi oluşturdu.

Evet Otöbüste,Kahvede,İşyerlerinde,sosyal medyada herkes Akparti’nin Yeni Eyübiye Belediye Başkanını Arıyor bizde nedenlerini,sebepleriyle Birlikte Yusuf Aktaşoğlu olması gerektiğini yukarda detaylarıyla birlikte anlatmaya çalıştık.

Bu Eyyübiye  Ve Urfamız için Bizim öngörümüz .

Genel merkez Kimi Düşünüyor diye sorarsanız onuda siz Bulun!