DEKAN KONUŞTU

DEKAN KONUŞTU
Tarih : Yorum Yap

 

 

 

Katıldığı bir TV programında yaptığı konuşmaların ardından istifa eden Harran Üniversitesi Rektörü hakkında açıklamalarda bulunan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı, “Kendisini en fazla eleştiren bir dekan olarak hiç bir zaman yalakalık /riyakarlık etmedim” diyerek eski rektöre övgüler yağdırdı.

 

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın Akit TV kanalında katıldığı bir programda kullandığı “İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farz-ı ayndır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır” ifadeleri büyük tepki topladı ve hakkında soruşturma açılmasının hemen ardından istifa etti.

Rektörün istifasını yorumlayan Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hasan Akan çarpıcı ifadeler kullandı. Rektörü, en çok eleştiren dekan olduğunu dile getiren Prof.Dr.Akan, Prof. Dr. Taşaltın’a övgüler yağdırdı. Prof. Dr. Taşaltın’ın 4 yıldır görevini dolu dolu yaptığını belirten Prof.Dr.Akan, şu ifadeleri kullandı:

 

“4 YILINI DOLU DOLU GEÇİRDİ”

“Mensubu olduğum Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltin hocamız istifa etti. Bazı görevleri tadında ve kıvamında bırakmanın gerektiğini düşünüyorum. Dünya makamları zaten geçici ve önemli olan bu süreç zarfında hayırlı hizmetlere vesile olabilmektir. Rektör hocamızın mütevaziliği, içi ve dışının biri olması nedeniyle her ne kadar kendi döneminde yapılan hizmetleri ilmi siyaset tarzında kamuoyu ile paylaşmayı belki çok gerekli görmediyse de ama biz şahidiz ki 4 yılını dolu dolu geçirdi ve yapılmayanları yaptı.

 

“İLKLERE İMZA ATTIK”

Çeyrek asırdır çöplük haline dönmüş olan tıp fakültesini, Rektörlük binasını, Sosyal tesisleri ve onlarca yeni fakülteyi hizmete açtı.25 yıl boyunca Üniversite kampüsünde bir ekmek bile alabileceğiniz bir market yoktu. Ayrıca, kendisinin döneminde onlarca kongre, panel ve sempozyumlar yaparak ilklere imza attık. Hocamızın iyi niyetli oluşu ile söylediği bir cümle bütün güzelliklerini gölgede bıraktı.