Yazarlar

Her Sofraya Bir Komşu

Her Sofraya Bir Komşu

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “…Anaya, babaya, akrabâya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya ve mâliki bulunduğunuz kimselere ihsân ile muâmele edin, iyi davranın…” (Nisâ, 36) Rasûlullah (sav) buyurdular:..
Tasfiyeli Kalbe Sahip Olmak

Tasfiyeli Kalbe Sahip Olmak

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “… Nefse ve ona birtakım kâbiliyetler verip de iyilik ve kötülüklerini ilhâm edene yemin ederim ki, nefsini kötülüklerden arındıran (tezkiye eden) kurtuluşa ermiş, onu kötülüklere gömen de..
Kalplerimizdeki Putları Devirelim!

Kalplerimizdeki Putları Devirelim!

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Hevâ ve hevesini tanrı edinen ve Allâh’ın (kendi katındaki) bir bilgiye göre saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürlediği, gözünün üstüne de perde çektiği kimseyi gördün mü? Şimdi onu..
KONU URFA OLUNCA

KONU URFA OLUNCA

Evet sevgili kardeşlerim Sayın Cumhurbaşkanımız 2019 yılını GÖBEKLİTEPE YILI ilan etti.. Şanlıurfa’mız için çok heyecanlanmıştım… Gündem “GÖBEKLİTEPE YILI” Olunca da Urfa’mıza yerli ve yabancı bir çok insan gelecekti ve öylede..
Yaşamak

Yaşamak

Yaşamak fırsattır yararlanmayı bil yaşamak güzelliktir kıymetini bil yaşamak mutluluktur tatmayı bil yaşamak Rüyadır gerçekleştirmeyi bil yaşamak meydan dokunmasıdır sana karşı çıkmayı bil yaşamak görevdir tamamlamayı bil yaşamak oyundur oynamayı..
Bana Bir Şey Olmaz Demeyin!

Bana Bir Şey Olmaz Demeyin!

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey insanlar! Allah’ın vaadi gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve o aldatıcı (şeytan) da Allah hakkında sizi kandırmasın!” (Fâtır, 5) Rasûlullah (sav) buyurdular: “Dünya akıllı insanların..
Takvâ ile Üstün Ol!

Takvâ ile Üstün Ol!

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “…Allah katında en değerli olanınız, en çok takvâ sahibi olanınızdır…” (Hucurât, 13) Rasûlullah (sav) buyurdular: “Sen ne kırmızı (tenli)den ne de siyah (tenli)den daha hayırlı değilsin! Onlardan..
Belediye’nin Anlamı

Belediye’nin Anlamı

Belediye kelimesi Köken itibari ile Arapça olup bir insan topluluğunun yerleşme niyeti ile oturduğu yer anlamı ne gelen “beled” kelimesinden türemiştir belediye yerel ortak ihtiyaçların karşılanması amacıyla örgütlenmiş yerel bir..
Kent Yönetimlerinin İşlevi

Kent Yönetimlerinin İşlevi

Kent yönetiminin çok işlevsel bir yapısı olduğunu ve kent yöneticilerinin ancak geleceği öngörerek kentin sorunlarına uygun çözümler geliştirebilecekleri Aşikardır bu bakımdan Mimar Sinan’ın her anlamda bir dünya Şah eseri olan..
Allah’a Şirk Koşma!

Allah’a Şirk Koşma!

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Kendisine ortak koşmaksızın Allah’ın hanifleri (O’nun birliğini tanıyan müminler olun). Kim Allah’a ortak koşarsa sanki o, gökten düşüp parçalanmış da kendisini kuşlar kapmış, yahut rüzgâr onu uzak..
URFA SİYASETİ’NİN HIZLI DÖNENLERİ

URFA SİYASETİ’NİN HIZLI DÖNENLERİ

31 Mart yerel seçimlerinde partilerin adaylarını belirledikten önce ve sonra bazı aşiretler ortada dönmeye devam ediyor. Siyasi partiler ve adaylar bir amaç uğruna yola çıkmış çalışma ve mücadelelerini veriyorlar. Her..
Kent Yönetimi ve Yöneticileri

Kent Yönetimi ve Yöneticileri

Kent yöneticileri sistem Kur’an mevcut yapıları yenileyen geçmişle bugünü birbirine bağlayan kentin geleceğini inşa eden kişilerdir kentten uzun ömürlü bir kültür ve sistem oluşturacak bir liderin en önemli özelliği ise..