20 STK BAŞKANI METİN BAYDİLLİ İÇİN ANKARAYA GİDİYOR

20 STK BAŞKANI METİN BAYDİLLİ İÇİN ANKARAYA GİDİYOR
Tarih : Yorum Yap

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken partiler adaylarını belirlemek için aday adaylığı başvurularını almaya devam ediyor.

Akparti’de aday adaylığı patlaması yaşanırken başvuruları 16 kasım cuma gününe kadar uzattı, Bunlardan en ilginç başvurular  Karaköprüde yaşanıyor.

Özellikle Karaköprüde ikamet etmeyen ve karaköprüde oy potansiyeli olmayan kişilerin aday adaylığı başvurusunda bulunması ilçede faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirdi .

Karaköprü tarım arazileri gözleme vakfı başkanı Hanif Bilek :

Metin Baydilli kucaklayıcı ve hizmet etme noktasında mahalle ve semt ayrımı yapmayan bir isim Karaköprü tarafından benimsenen,sevilen bir yönetici biz kendisini Allah rızası için sevdik ve desteklemek boynumuzun borcu, Metin bey ile bir iki defa tokalaşmışımdır beni görse belki tanımaz ama bu ilçeye emeklerini inkar edersek olmaz.

Akparti teşkilatlarında çalışmayan emek vermeyen ve Karaköprüde karşılığı olmayan ikamet etmeyen kırsalda bağlantısı olmayan isimlerin aday gösterilmeyeceğini ama yinede Metin Baydilli’ye destek olmak amacıyla Ankara’da Akparti genel merkezinde bazı görüşmeler yapacaklarını fırsat bulursak sayın cumhurbaşkanıyla görüşeceklerini açıkladılar.